עו"ד רוני אבישר-שדה

ABOUT עו"ד רוני אבישר-שדה

טלפון: 03-5513013

עו"ד רוני אבישר-שדה

בעלת תואר בוגרת במשפטים (בהצטיינות) מהמרכז הבינתחומי-הרצליה ובעלת תואר מוסמכת במשפטים מטעם אוניברסיטת תל-אביב.

במהלך לימודיה שימשה עו"ד אבישר-שדה כעוזרת מחקר לד"ר אסף יעקב במחקריו בתחום הקניין הרוחני ודיני הנזיקין. לאחר לימודיה שימשה רוני כעוזרת הוראה בקורסי סדר דין אזרחי שהועברו במרכז הבינתחומי-הרצליה על ידי פרופ' אלון קלמנט, השופט רמי אמיר והשופט (בדימ') שלי טימן.

עו"ד אבישר-שדה התמחתה בפרקליטות מחוז תל אביב-אזרחי, אצל עו"ד ליאב וינבאום, מנהל המחלקה האזרחית-מסחרית בפרקליטות מחוז תל אביב. לאחר התמחותה עבדה במשרד עורכי דין במשך כשנה.

בשנת 2010 הקימה, ביחד עם פרופ' אלון קלמנט, את הקליניקה לתובענות ייצוגיות במרכז הבינתחומי הרצליה. בשנת 2015 עברה הקליניקה לאוניברסיטת תל אביב, שם היא פועלת עד היום. רוני ניהלה את הקליניקה ביחד עם פרופ' קלמנט במשך שבע שנים. במסגרת זו ייצגה רוני גופים ציבוריים שונים כגון המועצה הישראלית לצרכנות, וזאת במגוון רחב של הליכים ייצוגיים. הקליניקה בניהולה של רוני גם פעלה לתיקון חוק תובענות ייצוגיות בשנת 2016 וכן פירסמה מחקרים שונים בתחום.

בשנת 2014 השתתפה ביחד עם פרופ' אלון קלמנט וד"ר קרן ויינשל, בהכנתו וכתיבתו של מחקר אמפירי, ראשון מסוגו בארץ, אודות תובענות ייצוגיות בישראל. המחקר הניב דו"ח אשר הוגש לנשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס, ואשר נתוניו משמשים בסיס למחקרים נוספים בתחום עד היום.

בשנת 2016 זכתה הקליניקה בניהולה של רוני לקבלת 'אות יקיר תובענות ייצוגיות לשנת 2015' בנימוקי הוועדה נכתב כי :"פעילותה של הקליניקה לתובענות ייצוגיות שייסדו הפרופ' אלון קלמנט ועורכת הדין רוני אבישר-שדה המנהלת אותה מאז הקמתה ועד היום, מהווה הוכחה ניצחת כי ניתן לשלב עשייה איכותית בעלת מאפיינים אקדמיים וחינוכיים בתחום הנחשב לא פעם כנתון בידיהם של מי שבוחרים לקדם אינטרס כלכלי צר המגולם בתמריץ כספי ניכר".

בשנת 2018 הצטרפה עו"ד אבישר-שדה לצוות משרד עורכי הדין שפירא בר-אור מצקין ושות', והיא מנהלת תחום תובענות ייצוגיות במשרד.